ניהול משאבי אנוש

משאבי אנוש זהו מקצוע ותפקיד אשר יש בו צורך בכל חברה וארגון. זהו גוף אשר אחראי על המשאבים, כוח אדם ועל סדר ניהולי כשהמטרה העיקרית היא להביא לתפקוד יעיל של החברה או הארגון בו הוא פועל. לימודי משאבי אנוש הפכו בשנים האחרונות למבוקשים מאוד וסטודנטים רבים בוחרים אף לשלב תחום זה עם תחומים נוספים.

השילוב מתבצע במסגרת לימודי לתואר ראשון דו מחלקתי, כשהמקצועות המובילים בשילוב הם : מדעי ההתנהגות, תקשורת או מנהל עסקים.

עבודה בתחום זה נחשבת למרתקת ומתאימה לאנשים בעלי יכולות תקשורתיות גבוהות כאשר בזכותן החברות ממשיכות לפעול ולתפקד. תפקידם של אנשים בתחום זה הוא לשלב את העובדים החדשים בחברה, ליצור יחסי עבודה בין הארגון לעובדיו וכדומה.

תנאי הקבלה / קהל היעד:

קהל היעד ללימודי משאבי אנוש הוא קהל מגוון מאוד. זהו תחום מרתק אשר פועל ונלמד על פי דישה חדשנית הקשורה באופן ישיר להתפתחות המהפכה התעשייתית. הלימודים מיועדים לכל אדם אשר מתעניין בגיוס והכשרה, תנאי העסקה, מבנים חברתיים וניהול צוותים.

על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון במשאבי אנוש יש להגיש למוסדות הלימוד את ציוני תעודת הבגרות. על הבגרות להיות מלאה בהיקף של 21 יחידות לימוד מינימום. כמו כן, יש לגשת לבחינה פסיכומטרית. מומלץ לברר את תנאי הקבלה השונים בהתאם לכל מוסד לימודים.

מוסדות לימוד – ניהול משאבי אנוש:

ישנם מוסדות לימודים רבים אשר משלבים את תחום משאבי האנוש במערך הלימודי שלהם. תוכלו ליצור קשר עם מוסדות אלו ולברר את תנאי התשלום ושכר הלימוד.

להלן רשימת מוסדות לימוד בתחום זה: מכללת הדסה, המכללה האקדמית ספיר, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת ירושלים, מכללת אשקלון האקדמית תל אביב יפו ועוד.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי תואר ראשון, קורסים עם התגים . קישור קבוע.