המכללה האקדמית עמק יזרעאל תנאי קבלה

המכללה האקדמית עמק יזרעאל תנאי קבלה

לימודים בעמק יזרעאל

מלאו פרטים ונציגי המוסדות יצרו עימכם קשר בהקדם !
שם פרטי:עיר:טלפון:אימייל: 

כמו בכל מכללה המכבדת את עצמה גם למכללה האקדמית עמק יזרעאל תנאי קבלה המסננים את המועמדים הפחות טובים, מספר המקומות ליד ספסל הלימודים במכללות השונות ובמכללת עמק יזרעאל בפרט הוא רב אך עודנו מוגבל ולא כל אדם הנרשם ללימודים יגיע באופן וודאי לתואר אקדמי.

ישראל מובילה את העולם במספר האקדמאיים והסטודנטים ביחס לגודלה של האוכלוסייה הכללית במדינה, הכמות של הסטודנטים ומוסיפה לעלות ולגדול מדי שנה תודות למגוון רחב של סיבות כאשר העיקרית בהן היא השינוי אשר ארע בשוק העבודה בישראל במהלך העשורים האחרונים.

בזמנים עברו ניתן היה למצוא תעסוקה איכותית עם שכר גבוהה בצידה בעזרת תושייה, מוטיבציה ורצון ללמוד את המקצוע המבוקש,. מקומות עבודה רבים היו מוכנים להעסיק אנשים ללא השכלה או הכשרה על מנת להכשירם ולעצבם באופן עצמאי. כיום לעומת זאת הסיפור שונה באופן מהותי, המעסיקים מחפשים אנשים עם יכולות מוכחות על ידי תארים אקדמאיים והכשרות מקצועיות מסוגים שונים ועל כן קיימת עלייה מתמדת במספר הדורשים לימודים אקדמיים שונים.

המכללה האקדמית עמק יזרעאל תנאי קבלה – סינון המועמדים השונים ושמירה על רמה אקדמית גבוהה

מכללת עמק יזרעאל היא אחת המכללות האקדמיות הוותיקות ביותר בישראל אשר להן ניסיון והשפעה רבה בתחום האקדמי. המכללה הוקמה והחלה את דרכה כשלוחתה של אוניברסיטת חיפה בשנת 1965, לאחר שנים ארוכות של פעילות וצבירת ניסיון וידע הוחלט על הסמכת המכללה למוסד אקדמי לכל דבר אשר מעניק תארים אקדמיים מטעמו.

תנאי הקבלה למכללה נועדו לסנן את המועמדים שלא מתאימים ולהם סיכוי נמוך יחסית להצליח בתחומי הלמידה. למרות שמספר מקומות הלימוד גדל בהתמדה בהתאם לביקוש (אשר הולך וגובר גם כן) עדיין לא ניתן לספק את הצורך של המועמדים הרבים ולכן אלו אשר עוברים את רף הקבלה מתחילים את לימודיהם בשנת לימודים האקדמית ואלו שלא מתקבלים נשלחים לנסות ולשפר את ציוניהם במקצועות השונים על מנת להצליח בסבב ההרשמה הבא.

תנאי הקבלה למכללת עמק יזרעאל משתנים בין המחלקות וחוגי הלימודים השונים, בין הדרישות השונות ניתן למצוא מסלולי הרשמה בהם תתאפשר קבלה על פי ציון הבחינה הפסיכומטרית או לחילופין ציוני הבגרות הגולמיים (ללא הבונוסים השונים). יתר על כן נדרשים המועמדים לרמה מינימלית של אנגלית הנבחנת בבחינת אמי"ר או בציון החלק של השפה האנגלית בבחינה הפסיכומטרית.

אי הצלחה בקבלה – דרך לשיפור ההישגים

קבלה ללימודים אקדמאיים ובייחוד במכללה האקדמית עמק יזרעאל בה תנאי הקבלה גבוהים דיים היא משימה לא פשוטה עבור אנשים רבים. עם זאת, גם אלו אשר אינם מתקבלים ללימודים בניסיונם הראשון צריכים לזכור כי אסור לוותר על החלום ויש להמשיך ולשפר את ההישגים השונים (בין אם מדובר בציוני בגרות, פסיכומטרי, בחינות אמי"ר וכדומה) על מנת להגיע למטרה – התחלת לימודים אקדמיים.

הצג מפה גדולה יותר

מלאו פרטים ונציגי המכללה האקדמית עמק יזרעאל תנאי קבלה יצרו עימכם קשר בהקדם !
שם פרטי:עיר:טלפון:אימייל:


צור קשר עם
המכללה האקדמית עמק יזרעאל תנאי קבלה
שם מלא:
טלפון:


המכללה האקדמית עמק יזרעאל תנאי קבלה
ימים פתוחים