בגרויות קיץ

מועד הבגרות של הקיץ הוא המועד הרגיל, בו מרבית התלמידים נבחנים. הנבחנים בבגרויות קיץ הם בדרך כלל תלמידי תיכונים הניגשים לבחינת הבגרות עם בני כיתתם. בגרויות הקיץ לרוב מועברות ברצף, עם מרווח של מספר ימים בין מבחן למבחן (על מנת לתת לתלמידים אפשרות להשקיע זמן בחזרה על החומר). מועד קיץ קרוי כך מכיוון שהמבחנים במסגרתו מועברים בחודשי הקיץ – בדרך כלל, בין מאי ליולי.

מומלץ מאוד, למי שיכול, לגשת למבחן ולבצע בגרויות קיץ בגלל מגוון גורמים: ראשית, במסגרת זו ניגשים תלמידי התיכון מיד עם סיום לימודיהם בבית הספר – מה שאומר שהחומר עדיין "טרי" בראש. יתרון נוסף טמון בכך שיש הרבה נבחנים במועד זה, ולכן אפשר לארגן קבוצות למידה עם חברים ולחזור על החומר ביתר יעילות. מועדי החורף נחשבים למועדי ב', ולכן רצוי לגשת ולקבל ציון טוב במועד הקיץ – כדי שתהיה אפשרות לשפר אותו במידת הצורך.

למרות ההכנה התיכונית למקצועות הבגרות – קיימים בשוק מגוון גופים המספקים שירותי הכנה ולימוד לקראת מועד הקיץ של הבגרויות. לרוב, התוכנית לוקחת בחשבון את הימצאותם של התלמידים בבית הספר ושאר מטלותיהם הלימודיות, ולכן בנויה בצורה שאינה מתנגשת עם הלימודים הרגילים. בסופו של דבר – המטרה היא להשיג את הציון הטוב ביותר מהניסיון הראשון, הן כדי לחסוך זמן, הן משיקולים כלכליים והן לצורך ההרשמה למוסדות אקדמיים בהקדם. חשוב לזכור כי על מנת להבטיח רישום בזמן למוסד אקדמי עוד באותה השנה, צריך להיבחן במועד הקיץ.

הפוסט הזה פורסם בתאריך שונות עם התגים . קישור קבוע.